Dijital Gülüş Tasarımı

Dijital gülüş tasarımı için bütüncül bir diş tedavisi şeklinde nitelendirme yapmak mümkündür. Hastanın gülme hattı, estetik ve daha sağlıklı bir gülüş elde etmek için bütüncül bir tedavi anlayışıyla ele alınır. Hastanın ihtiyaçlarına bağlı olarak pek çok tedavi prosedürünü içeren bu tedavi kanal tedavisi, diş eti şekillendirme, estetik dolgu işlemi ve implant gibi tedavileri kapsar. 

Dijital Gülüş Tasarımı Nedir?

Diş hekimleri dijital teknolojileri kullanarak estetik gülüş tasarımları elde eder ve bu tasarımlara dijital gülüş tasarımı adı verilir. Dijital gülüş tasarımında dijital tasarım yazılımı kullanılır ve hastanın dişleri derinlemesine analiz edilir. Bu tedavi sürecinde diş hekimi hastanın dişlerini en güzel formuna kavuşturmayı amaçlamaktadır.

Dijital Gülüş Tasarımı Nasıl Uygulanır?

Tedavi olacak hastaya özel bir tedavi planı belirlendiği için her hasta için ortak bir prosedürden bahsetmek mümkün değildir. Bazı hastalarda gülüş tasarımı için diş beyazlatmaya ihtiyaç duyulurken bazı hastalarda diş etlerine müdahale etmek gerekebilir. Bu yüzden işleme başlamadan önce hastanın kapsamlı muayene edilmesi gerekmektedir.

Estetik gülüş tasarımı ya da diğer adıyla dijital gülüş tasarımı ile mevcut sorunların giderilmesi amaçlanır. Ekipmanlar kullanılarak hastanın ağız içi taraması, fotoğraf ve video çekimi yapılır. Alınan bu görüntüler dijital ortama aktarılır ve hasta için en uygun gülüş dijital ortamda dizayn edilir. İlk seansta alt ve üst çeneden ölçü alınmaktadır. İlk seansta tasarlanan gülüş için gereken tüm adımlar takip edilmektedir. 

Dijital Gülüş Tasarımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Dijital gülüş tasarımı ile mükemmel bir gülüş elde etmek için estetik açıdan değerlendirilmesi gereken hususlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Dişler düzgün sıralanmalı ve dişlerde üst üste gelmeye neden olan bir çakışma olmamalıdır. 
  • Üst dişler ön plana çıkmalı ve diğer dişlere göre belirgin olmalıdır. 
  • Dişlerde leke olmamalı ve doğal bir beyazlık elde edilmelidir. 
  • Dudak ve diş etleri birbiri ile uyum içinde olmalıdır.
  • Ağız içinde eksik diş olmamalıdır. 
  • Dişler yüz ile uyumlu olmalıdır.

Dijital Gülüş Tasarımı Fiyatları

Dijital gülüş tasarımı fiyatı için kesin bir bilgi vermek doğru değildir. Bu tedavide her hastaya özel bir tedavi planı oluşturduğu için her hastanın dijital gülüş tasarımı için ödeyeceği fiyat da değişkenlik göstermektedir. Diş kaplama işlemine ihtiyacı olan bir hasta ile diş beyazlatma işlemine ihtiyacı olan bir hastanın ödeyeceği fiyat değişmektedir. Dijital gülüş tasarımı fiyatı için ön muayene gerçekleştirilmelidir. Bu muayene sürecinden sonra diş hekiminiz sizin için en doğru fiyatı verecektir.

WhatsApp WhatsApp (Çevrimiçi)