Alexandrite Lazer Epilasyon

Erkek Lazer Epilasyon İlk zamanlarda sadece sakal üstü ve sakal altı olarak başlayan erkek lazer epilasyon uygulamaları daha sonraki zamanlarda kaş ortası, kaş üzeri, kulaklar, ense, boyun, el üstü, ayak üstü, koltuk altı, omuzlar, göğüs ve sırttan sonra şimdide bacaklarda dahi uygulanmaya başlanmıştır. Kabul edelim ki artık erkeklerde istemedikleri kıllarından kurtulmak istiyor. Erkekler lazer epilasyonda bayanlara göre daha avantajlıdır. Erkek kılları genelde sert, koyu renkli ve kalındır. Buda melanin yönünden çok zengin oldukları anlamına gelir. Türkiye de kullanılan lazer epilasyon yöntemleri genelde melanine etki etiklerinden dolayı erkeklerdeki lazer epilasyon uygulamaları bayanlara göre daha başarılıdır. Her ne kadar erkek hastalar kıllarından tamamen kurtulmak yerine seyreltmek isteseler de aslında doğru olan uygulama başlanan programların tamamlanmasıdır. Eksik kalan programlar vücutta daha fazla kıllanmaya neden olabilmektedir çünkü. Merkezimizde koyu ve kalın kıllarda çok etkili olan sistemlerden Alexandrite lazer sistemleri kullanılmakta olup başarı oranımız hayli yüksektir.

Bayan Lazer Epilasyon Lazer epilasyon işlemi aslında erkeklerde ve bayanlarda da çoğunlukla aynıdır. Fakat çoğunlukla bayanlar tarafından tercih edilen bir uygulamadır. Bu nedenle ayrı bir başlık altında incelenmesinde fayda vardır. Lazer epilasyon; kişinin cilt tipine ve uygulama yapılacak alanına göre kıl köklerine lazer ışını verilerek kıl köklerinin harap edilmesi işlemidir. Bu işlem sırasında sadece kıl kökü zarar görür ve diğer çevre dokular bu ışından etkilenmez. Lazer epilasyonda bütün dünyada sıkça kullanılan üç yöntem vardır. Bunların başında Alexandrite lazer epilasyon sistemi yer alır ikinci sırada Diode lazer epilasyon sistemi ve üçüncü sırada da Nd-Yag lazer epilasyon sistemidir. Ülkemizde ve dünyada en sık tercih edilen yöntem alexandrite lazer epilasyon yöntemidir. Bu yöntem açık renk tenlerde ve koyu kıllarda çok etkilidir. Kişinin ten ve kıl rengine göre doz ayarlaması yapılabilir. Diode lazer epilasyonun uygulama alanı alexandrite lazer epilasyon yöntemine göre çok daha geniştir. Hemen hemen tüm cilt tiplerinde kullanılır. İlk zamanlar çok acılı bir sistem olduğu için çok tercih edilmeyen bu yöntem son zamanlarda ütüleme lazer epilasyon sistemiyle hem etkisi artırılmış hem de acısı biraz daha azalmıştır. Nd-Yag lazer epilasyon yöntemi çoğunlukla vasküler damar tedavilerinde kullanıldığı için yine lazer epilasyonda çok fazla tercih edilmez. Aslında tercih edilmemesinin en büyük nedenlerinden biri kılların uygulamadan yaklaşık 15 gün sonra dökülmesidir. Lazerler uzmanı tarafından kullanılmadığı taktirde çok ciddi yanıklara neden olabilirler. Buna rağmen lazer epilasyon uzmanı tarafından yapıldığında ağda ve diğer depilasyon yöntemlerine göre çok daha konforlu ve etkili sistemlerdir. Merkezlerimizde hem alexandrite hem de diode lazer epilasyon yöntemleri güvenle uygulanmakta olup en son lazerlerin etki etmediği beyaz ve açık renkli kıllara iğneli epilasyon yöntemi uygulanarak uygulamalarda yüksek bir başarı oranı elde edilmektedir.

Lazer Epilasyon Öncesi Uygulama alanı Lazer uygulamasından önce en az 1 (bir) ay bronzlaşmamalıdır. Uygulamadan 4 (dört) hafta öncesine kadar uygulama yapılacak bölgeye ağda, epilatör, depilatör, cımbız uygulanmamalıdır. Herhangi bir ilaç kullanılıyorsa uygulamadan önce uygulayıcıya bilgi verilmelidir. Uygulamadan önce cilde herhangi bir işlem yapılmamış olmalıdır. Kimyasal peeling yada cildi soyucu başka işlemler yada kremler kullanılmaması gerekir. Herhangi bir cilt hastalığı, ya da alerjik hastalığınız varsa uygulayıcıya bildiriniz. Uygulamadan 2-3 gün önce bölgedeki tüyler kısaltılabilir. Uygulama öncesi sarartıcı krem kullanılmamalıdır. Uygulama öncesi tüy dökücü krem kullanılmamalıdır. Uygulama öncesi bir ay içinde solaryuma gidilmemiş olunmalıdır. Takip gerektiren tüm hastalıklarınızı ilgili merkezdeki doktorlara bildirin. Herhangi hastalığınız / hastalıklarınız varsa bu hastalıkları uygulayıcıya bildirmelisiniz.

Lazer Epilasyon Sonrası Tedaviyi takriben hafif kızarıklık, ödem olabilir, su toplayabilir. Bunun için; Güneşten korununuz 30 veya daha yüksek faktör güneş koruyucusu kullanınız. Bölgeyi nemlendiriniz. (Nemlendirici kremler ile) Sıcak su değdirmeyiniz. (24 saat içinde) Ağrı, şişme olursa yumuşak beze sarılı buz tatbik ediniz. (24 saat içinde) Kabuklanmalara el sürmeyiniz. Tüyler 2 (iki) hafta içerisinde uzuyor gibi görünerek dökülür. Ağda ve tüy dökücü kremler kullanmayınız.Bölgeye nazik davranıp, kaşımayınız. Tedavi sonrası 2-3 gün spor ve ağrısız egzersiz yapmayınız. 24 saat içinde fondöten, allık gibi cildi kapatan uygulamalar yapmayınız.

Fiyat ve Bilgi Talebi için Formu Doldurun

Aplus Estetik Merkezine verdiğim tüm bilgiler 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması
hakkında ki kanun ve Aplus Üyelik Hüküm, koşulları kapsamı ve sınırları çerçevesinde kullanılmasına onay veriyorum.


SIK SORULAN SORULAR

1Hangi Cihaz ile yapıyorsunuz ?
FDA onaylı Alexandrite cihazın 3 tip lazer epilasyon makinesi kullanılmaktadır.3 farklı tüy durumu için hangi cihazın kullanılacağına estetisyenimiz tüy durumunuza baktıktan sonra karar vermektedir.
21 paket Kaç Seans Uygulanıyor.
1 paketimiz de 6 seans uygulanmaktadır. Arzu edilirse tek seans veya 12 seans alına bilinmektedir.
3Gelmeden Önce ne yapmalıyım?
Uygulama öncesi sarartıcı krem kullanılmamalıdır. Uygulama öncesi tüy dökücü krem kullanılmamalıdır. Uygulama öncesi bir ay içinde solaryuma gidilmemiş olunmalıdır.
4Olası riskler ve yan etkisi var mı?
edaviyi takriben hafif kızarıklık, ödem olabilir, su toplayabilir. Bunun için; Güneşten korununuz 30 veya daha yüksek faktör güneş koruyucusu kullanınız. Bölgeyi nemlendiriniz.
Yasal Uyarı:Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.
WhatsApp WhatsApp (Çevrimiçi)