Dermaterapi

Dermaterapi Nedir? Dermaterapi, kök hücre ekstresi ile birlikte büyüme faktörlerinin cilt üzerine Dermaroller denilen özel bir alet kullanılarak cilde uygulanmasıdır. dermaroller Dermaterapi yeni hücre oluşumunu artırırken, cilt altındaki kollajen, hyalüronik asit, fibronektin, elastin fibrillerin üretimini hızlandırır. Ciltteki kök hücrelerin çoğalmasına yardımcı ekstre, taze ve yeni cilt gelişimini tetikler. Ayrıca dermaterapi cildin elastikiyetini geliştirir, kırışıklıkların ve çizgilerin görünümünü azaltır, yüzde gerginlik ve ciltteki lekelerin açılmasını sağlar aynı zamanda gözenek genişliğinin yok olmasını sağlar.

Büyüme Faktörü Nedir (Growth Factor)? Büyüme Faktörü normal olarak deri içinde de bulunan ve hücre çeperinde kendisi ile özel olarak ilgili reseptöre bağlanarak hücrenin çoğalması ve farklılaşmasını sağlayan protein yapılarıdır. bu yapılar başta hücre çoğalmasını (bölünmesini) artırmanın yanı sıra, özel bazı hücrelerden kollajen, hyalüronik asit, elastin fibrillerin üretimini arırmak, leke oluşumunu azaltmak için aşırı melanin üretimini baskılamak veya saç kayıplarında saç büyümesini hızlandırmak gibi hücresel mesajlar taşıyabilirler. Bu yolla aslında vücudun kendi eksiklerini kendisinin tamamlaması sağlanabilir. Dermaroller: Mikro İğneler ile Kolay ve Güvenli Uygulama, Etkin Sonuçlar Dünyada 'mesoroller' ve 'microneedling' isimleri ile de bilinemektedir. Silindirik bir tamburun üzerine dizilmiş son derece ince, özel olarak hazırlanmış 192 adet çelik iğneden oluşur. İğnelerin simetrisi, yapıldığı materyal, silindirin üzerinde kalan ve deriye girecek olan kısmın derinliği, iğne sayısı önemli kriterlerdir.

Başlıca Kullanım Alanları: Dermaterapi-kok-hucre-tedavisiDermatolojide topikal formüllerin transdermal geçişini 200 kata kadar artırır. Formülün derideki etkinliğini maksimuma ulaştırır (Transdermal geçişinin artırılması - Dermaterapi) Yeni kolejen,elastin, fibronektin, hyalüronik asit stimülasyonunu sağlayarak anti-aging etki sunar. Akne scarları (ice pick, rolling, box car) üzerinde şaşırtıcı sonuçları vardır. Geniş porlu cilt yapısının azaltılmasına yardımcıdır. Cilt çatlaklarının (strech marks veya sitrialar) görünümünü hafifletir. Yanık skarlarında hareket kabiliyetinin artılmasında (kontraktürün azaltılmasında) etkindir.

Güvenlidir Güneş hassasiyeti yaratmaz. Yaz aylarında dahi kullanımı güvenlidir. Cildin bariyer özelliğine zarar vermez. Uygulama sonrası özel bakım gerektirmez. Kişi uygulama sonrasında günlük hayatlarına devam edebilirler.

Yasal Uyarı:Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Dermaterapi

DERMATERAPİ SIK SORULAN SORULAR

1Dermaterapi'nin faydası nedir ?
Dermaterapi yeni hücre oluşumunu artırırken, cilt altındaki kollajen, hyalüronik asit, fibronektin, elastin fibrillerin üretimini hızlandırır.
2Dermaterapi sonrası ne yapmalıyım.?
Uygulama sonrası özel bakım gerektirmez. Kişi uygulama sonrasında günlük hayatlarına devam edebilirler.
3Dermaterapi yapılan yer uyuşturuluyor mu. ?
Uygulama öncesi lokal anestetik ile bölge uyuşturulur, ardından antiseptik bir solüsyon ile temizlenir.
4Dermaterapi yan etkisi var mı.?
Çalışmalar esnasında hiç bir yan etkiye rastlanmamıştır.

Fiyat ve Bilgi Talebi için Formu Doldurun


Aplus Estetik Merkezine verdiğim tüm bilgiler 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması
hakkında ki kanun ve Aplus Üyelik Hüküm, koşulları kapsamı ve sınırları çerçevesinde kullanılmasına onay veriyorum.


WhatsApp WhatsApp (Çevrimiçi)