Altın İğne

ALTIN İĞNE

Radyofrekans enerjisi, sağlık ve güzellik alanında uzun yıllardır kullanılmaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte radyofrekans uygulamasına iki yeni özelliğin eklenmesi yöntemi çok daha etkili hale getirmiştir.

İlki radyofrekans yönteminin fraksiyonel hale getirilmesidir. Bu teknikte uygulanacak güç bir bütün halinde değil, yan yana birçok küçük noktadan cilde uygulanmaktadır. Bu sayede arada kalan sağlam dokular sayesinde hasarın çok daha az olması sağlamaktadır.

İkinci yenilik ise mikro iğneler ile enerjinin doğrudan cilt içine verilmesidir.
Radyofrekans cihazının başlığında bulunan 10-25-64 adet mikro altın iğne, atış yapıldığında vakum özelliği sayesinde de kısa sürelerle cilde peneterasyonu optimum olur. Kullanılan iğnelerin uzunlukları 0.5 ile 3.5 mm arasında değiştirilebilmektedir. Burada kullanılan iğneler altından yapıldığı için bu yöntem “altın iğne” olarak da anılmaktadır. Altının iletken yapısı kullanılarak radyofrekans enerjisi direkt derinin alt tabakası olan dermise verilir. Bu sayede deri yüzeyinde gereksiz bir enerji kaybı olmadığı gibi ısıya bağlı deride oluşabilecek yan etkiler de ortadan kaldırılmış olur.

  • Cilt Gençleştirmek ve Kırışıklık Tedavisi
  • Boyun ve Dekolte Bölgesini Toparlama
  • İz Tedavisinde
  • Sivilce İzi Tedavisinde
  • Vücut Çatlakları Tedavisinde
  • Kol ve Bacaklardaki Sarkmaların Tedavisinde
  • Gözenek Sıkılaştırma
  • Aktif Akne Tedavisi
  • Hiper Hidrozis Aşırı Terleme Tedavisi

Yasal Uyarı:Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Randevu için Formu Doldurun

[contact-form-7 404 "Not Found"]

ALTIN İĞNE

ALTIN İĞNE SIK SORULAN SORULAR

1Altın iğne hangi durumlarda uygulanmaz ?
Herpes (uçuk) durumu Uygulama yapılacak bölgede aktif enfeksiyon varlığı Hamilelik Kalp pili olanlar Kanser hastalarında Epilepsi hastalarında
2Altın İğne kaç seans yapılmaktadır?
3Ağrılı bir işlem mi dir. ?
Uygulama sırasında hastalar hissettikleri acıyı genellikle “iğne batması” ; “elektriklenme” ya da hafif hassasiyet olarak tanımlamaktadırlar.
4Altın İğne yan etkisi var mı.?
Uygulamanın ardından kişi günlük aktivitelerine hemen dönebilir. Ultrason ile cilt gençleştirme sonrasında ciltte yanık, leke gibi ciddi bir yan etki oluşmaz. Bazı hastalarda birkaç saat sonra normale dönebilecek hafif kızarıklıklar ve ödem oluşabilir.

APLUS ESTETİK MARKALARIMIZ


APLUS ESTETİK BLOG

WhatsApp WhatsApp (Çevrimiçi)