PRP İle Saç Tedavileri

Platelet yönünden zengin plazma anlamına gelen PRP yöntemi (Platelet Rich Plazma) çeşitli saç sorunlarının tedavilerinde tercih edilmektedir. Özellikle saç dökülmelerini önlemek için uygulanan PRP saç tedavisi aynı zamanda zayıflamış saç köklerinin canlandırılmasında da etkilidir. Zengin saç köklerine bu olumlu etkisi saç ekimi operasyonlarında PRP yöntemi ile entegre çalışmaları da beraberinde getirmiştir.

Kişinin kendi kanı kullanılarak uygulanan bu yöntem, saç tellerinin canlanmasına ve sağlıklı olmasına katkıda bulunur:

PRP tedavisinde venöz kandan 10 cc. alınır. Sonrasında ayrıştırılan kandan trombosit, pıhtılaşma faktörleri, PGF (Trombosit büyüme faktörü) içeren kırmızı kan özel bir işleme tabi tutularak seyrelmiş bölgeye enjekte edilir. Doku yenilenmesini amaçlayan bu yöntem yaklaşık 30 dakika sürmektedir ve hastanın hissi kan alma ve iğne hisleri ile eşdeğerdir.

Genel prensip olarak saç ekimi operasyonu 22 yaşından önce uygulanmamaktadır. Daha genç yaşta saç dökülmesi yaşayan kişilere saç tedavisi uygulanmaktadır. Ayrıca hangi yaşta olursa olsun PRP ve saç mezoterapisi tedavileri ölmeye yüz tutan köklerin yeniden canlanmasına, saç tellerinin sağlıklı bir yapı kazanmasına sebep olmaktadır.

WhatsApp WhatsApp (Çevrimiçi)