Estetik bir gülüşe ve sağlıklı dişlere sahip olmak için kullanılan yöntemlerden biri olan E-max kuron, dişin her tarafına indirgenmektedir. E-max porselen ile dişlerin kaplanmasına verilen isimdir. E-max kuron alt yapı olarak kullanılabilir ya da tek parça olarak tercih edilebilir. Kesici dişler ve azı dişlerini kaplamak için kullanılan bu kozmetik yöntem daha iyi bir gülüşe sahip olmayı sağlamaktadır. Yüksek ışık geçirgenliği ve doğal görünümü ile sık sık tercih edilen yöntemlerden biridir.

E-Max Kuron Nedir?

E-max kuronlar, doğal diş rengine uyum sağlaması ve estetik görünüm sunması nedeniyle tercih edilir. Diş hekimleri, hastanın diş durumuna ve ihtiyaçlarına göre en uygun tedavi planını belirler ve E-max kuronları kullanarak dişlerin sağlığını ve estetik görünümünü geri kazanmasına yardımcı olur. Bu şekilde, hastalar güzel ve sağlıklı bir gülüşe kavuşurlar.

E-Max Kuronu Hangi Dişlere Uygulanabilir?

E-max kuronlar, yüksek ışık geçirgenliğine sahip olan estetik bir porselen türüdür ve hastalara ağızda doğal bir görünüm sunar. Özellikle ön kesici dişlerde tercih edilir ve aşağıdaki diş tiplerinde uygulanabilir:

  • Estetik olarak düzeltilmesi gereken çok sayıda restore edilmiş dişler.
  • Dişin koruyucu tabakasında deformite veya eksiklik, emaye kusurları bulunan dişler.
  • Aşınma sonucu görünümünü kaybeden dişler.
  • Kanal tedavisi sonucunda beyazlığını geri kazanamayan ve rengini değiştiremeyen dişler.
  • Yaş, devitalizasyon, florozis, tetrasiklin kullanımı gibi nedenlerle renk değişikliği yaşayan dişler.
  • Travma veya diş çürüğü nedeniyle kırık dişler.
  • Çarpık dişlerin düzeltilmesi için kullanılabilir.
  • Sararmış dişlerin beyazlatılması amacıyla kullanılabilir.
  • Fazla kuvvet uygulanmayan premolar dişler de uygulama alanına dahildir.

E-max Kuronlar Nasıl Yapılır?

E-max kuron uygulanmadan önce diş yapısının cam seramik taca uygun olup olmadığı belirlenmektedir. Uygun görüldüğü takdirde lokal anestezi uygulanmaktadır. Diş kesilir ve ölçü alınır. Sonrasında geçici kaplama uygulanır ve ilk seans sonlandırılır. İkinci seansta diş provası yapılır ve bir sonraki seansta temaslar, anatomik, biyolojik uyumluluk ve fonksiyonel bütünlük kontrol edilir. Cam seramik kronların tamamlanması 7 gün sürmektedir.

E-max Kaplama Fiyatı

E-max kaplama fiyatı için doğru bir teklif almak istiyorsanız öncelikle muayene olmalısınız. Dişlerin durumuna ve kaç dişe kaplama yapılacağına bağlı olarak e-max kuron fiyatı değişiklik gösterecektir.

WhatsApp WhatsApp (Çevrimiçi)