Aptos Lift İp Askılama

Aptos Lift


1991 yılında Dr. Marlen Sulamanidze tarafından geliştirilen, daha sonra dünyada ve ülkemizde popülerleşen bir yüz germe tekniğidir. Bu yöntem kullanılan iplikleri üreten firmaların kullandıkları isimler olan “Aptos thread”, “Feather lift”, “Suture lift”, “Silk lift”, “Happy lift”, “Contour thread”, “Russian lift” ya da “Russian thread” olarak da bilinmektedir. Bu yöntemlerle yüz germe, özellikle yaşlanma belirtilerinin henüz yeni başladığı, yüzde sarkmanın fazla olmadığı, nispeten genç hastalara (30-60 yaşlarında) uygulanmaktadır. Aptos yöntemi yüz, boyun, yanaklar ve kaş bölgesinde kullanılmaktadır. Burada kullanılan iplikler üzerinde tek ya da zıt yönlerde çıkıntılar bulundurmaktadır. İplikler polypropylenden yapılmıştır ve vücutta erimez. Bu madde ameliyatlarda kullanılan , erimeyen ameliyat ipliğinin de temel maddesidir. Yani vücutta dikişin atıldığı organlar ve dokularda hayat boyu kalabilen ve reaksiyon oluşturmayan ipliklerdir. Bu uygulama yönteminde lokal anestezi kullanılmaktadır. Uygulama öncesi hasta yüzünde uygulama planı işaretlenmekte ve lokal anestezi ipliklerin giriş ve çıkış noktalarına uygulanmaktadır. Bu iplikler kanül adını verdiğimiz özel uzunluk ve kalınlıktaki iğnelerle yüze yerleştirilir. Kanül dışarı alındığında iplikler deri altında kalır. İplik yüzeyindeki tek ya da iki taraflı küçük kancalar dokular içerisine girerek dokulara yapışmakta buda yüzün istenilen anatomik alanının yukarı askıya alınmasını kolaylaştırmaktadır. İpliklerin dışarıda kalan uçları kesilir. İplikler dışarıdan bakıldığında deri yüzeyinde görünmez ya da elle hissedilmez. Mimikler sırasında fark edilmez. Tüm bir uygulamanın ne kadar süreceği kullanılacak iplik sayısına bağlıdır, ortalama 1-2 saatte işlem yapılır. Genellikle 5 yıl süreyle kalıcıdır.

Silhouette Soft Gençlik ipi

Anında, doğal ve uzun süreli sonuçlar...

Bugün doktorunuza SilhouetteSoft™’un sizin için ne yapabileceğini sorun!

Silhouette Soft™ (Gençlik İpi) özellikle orta ve alt yüz bölümlerinde oluşan hacim kayıplarına ve cilt sarkmalarına karşı şu anda mevcut en etkili yöntemdir. Silhouette Soft™ yaşlanma belirtilerini önleyip geciktirdiği gibi cilde bir yenilik ve gençleşme getirir. Silhouette Soft™ bileşenleri doğal ve tamamen emilebilirdir* (*Polilaktik asit 3,0 sütur ve LaktitGlikolid 82-18 çift yönlü koniler)

Silhouette Soft™ (Gençlik İpi) tedavisi ile yüzünüzdeki kırışıklıklardan ve sarkmalardan kurtulabilirsiniz, yanaklarınız daha hacimli görünebilir ve kaşlarınız doğal bir biçimde kaldırılabilir.

Silhouette Soft™ (Gençlik İpi) ile,

  • Görünüşünüz herhangi bir doku kaybı ve tahrip olmadan yumuşak bir şekilde tekrar tanımlanır: insizyon (kesi) yok…
  • Doktorunuz tarafından yapılan 30 dakikalık tedavi ile doğal sonuçlar alırsınız...
  • Tedaviden sonra iş hayatına ve sosyal hayata hemen geri dönebilirsiniz…

Silhouette Soft™ (Gençlik İpi) tedavisinden sonra yüzünüz parlak ve tazelenmiş görünür. Bu işlem gençleştirme sağlar, aynı zamanda da yüz ifadenize canlılık getirir.

Silhouette Soft™ (Gençlik İpi) güvenlidir...

  • SilhouetteSoft™ Süturlar, Michigan, Amerika’da geliştirilmiş yüksek kalite, konili askı süturu olarak 7 yılllık deneyimi geride bırakmıştır.
  • 2014 yılında, uygulanan ip teknikleri arasında en iyi ip ünvanını almıştır.
  • 2015 yılında ise Amerika'nın en ciddi inceleme kurumu olan FDA (FoodandDrug Administration) onayını alarak güvenirliliğini kanıtlamıştır.

Üretici şirkette ISO 13485 kalite sistemi, Avrupa Direktifi 93/42/EEC standartlarına uyumlu olarak uygulanmaktadır. Silhouette Soft™ CE Sertifikası (CE 0499) ile Avrupa marketlerine sunulmuştur.

Silhouette Soft™ Gençlik İpi en popüler çeşitleri:

  • SilhouetteSoft™ 8 konili: 3,0 Polilaktik asit sütur üzerinde çift yönlü 6+6: 12 koni mevcuttur. Konilerin önünde düğümler bulunur. Konilerin arasında 5 mm aralık ve iki gurup arasında ortada 20 mm aralık bulunur. Toplam sütur uzunluğu 30 cm'dir, süturun her iki ucunda 12 cm*23G iğne bulunur.
  • SilhouetteSoft™ 12 konili: 3,0 Polilaktik asit sütur üzerinde çift yönlü 4+4: 8 koni mevcuttur. Konilerin önünde düğümler bulunur. Konilerin arasında 8 mm aralık ve iki gurup arasında ortada 20 mm aralık bulunur. Toplam sütur uzunluğu 27,5 cm'dir, süturun her iki ucunda 12 cm*23G iğne bulunur.
  • SilhouetteSoft™ 16 konili: 3,0 Polilaktik asit sütur üzerinde çift yönlü 8+8: 16 koni mevcuttur. Konilerin önünde düğümler bulunur. Konilerin arasında 8 mm aralık ve iki gurup arasında ortada 20 mm aralık bulunur. Toplam sütur uzunluğu 26,8 cm'dir, süturun her iki ucunda 12 cm*23G iğne bulunur.

Spring Thread (Dinamik askı)

Uygulama lokal anestezi ile yapılır.
Yüzde ve vücutta yapılan muayene ve uygulama tasarımı sonrasında ipler cilt altından ilerletilerek doğru alanlara yerleştirilir . Gerilerek bırakılır.
Yüz çalışmalarında tutunma alanı olarak saçlı deri altındaki bölge kullanıldığı için dikiş gerekmez ve iz bırakmaz.
Bu minimal girişimden sonra hissedilecek hafif ağrı ilaçlarla kolayca yatıştırılabilmektedir.
Uygulama sonrasında hemen günlük hayata dönülebilir .
Genellikle 5 yıl süreyle kalıcıdır.

Yasal Uyarı:Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Silhouette Soft Gençlik ipi

GENÇLİK İPİ SIK SORULAN SORULAR

1Silhouette Soft™ (Gençlik İpi) nedir?
Silhouette-Soft™ (Gençlik İpi) hacim kaybı ve cilt sarkması etkilerini gidermek için kanıtlanmış yeni bir tedavi yöntemidir. Özellikle, orta ve alt yüz problemlerinde kullanılan en iyi yöntemdir. Diğer PDO iple ve/veya Botox, dolgu gibi uygulamalarla kombine edilebilir. Kullanılan Botox ve dolgu yapılma sıklığının ve dozlarının azalmasını sağlar. Silhouette-Soft™ (Gençlik İpi) yanak bölgesi, burun kenarı çizgilerinde ve kaş kaldırmada çeşitli tekniklerle kolayca ve kesi olmadan uygulanabilir. Tedaviden önce ne yapmak gerekir? Beklentilerinizi ve sorularınızı doktorunuzla görüşmenizi öneririz. Daha önce geçirdiğiniz tedavileri ve kullandığınız ilaçları da söyleyiniz. Silhouette Soft™ (Gençlik İpi) tedavisinden sonra ne yapmak gerekir? Silhouette Soft™ (Gençlik İpi) tedavisi ile yanaklarınız biraz daha yukarıda ve daha hacimli görünecektir. Tedaviden hemen sonra sonuç alınır ve etkisi uzun ömürlüdür. Hyalüronik asit ve botulinyum toksin gibi diğer kozmetik tedavilerle birlikte mükemmel bir tamamlayıcıdır. Her estetik tedavide olduğu gibi hafif şişlik, kızarıklık veya morarma olabilir – fakat bunlar birkaç gün içinde kaybolur. Tedaviden hemen sonra normal aktivitenize dönebilirsiniz. Ancak, egzersiz ve yüz masajından kaçınmanız önerilir.
2Silhouette Soft™ (Gençlik İpi) imal edildiği madde nedir?
Silhouette Soft™ (Gençlik İpi) bileşenleri natürel ve tamamen emilebilirdir* (*LaktitGlikolid 82-18 ve Polilaktik Asit çift yönlü koniler) SilhouetteSoft™ bio-emilebilir sütur ve üzerinde yine bio-emilebilir çift yönlü küçük konilerden oluşur. SilhouetteSoft™’da kullanılan bu materyaller sertifikalıdır ve yıllardır cerrahide kullanılmaktadır.
3Silhouette Soft™ (Gençlik İpi) güvenli midir?
Tüm Silhouette ürünleri Michigan, Amerika’da üretilmekte ve çok sıkı sağlık kontrolünden geçmektedir. Silhouette Soft (Gençlik İpi) hacim kaybına karşı etkili, natürel bir materyaldir. Prosedür tüm cilt tipleri için uygundur –klinik çalışmalarda alerjik reaksiyon testleri yapılmış ve reaksiyona rastlanmamıştır. Uygulamadan önce alerji testi yapmaya gerek yoktur.
4Silhouette Soft™ (Gençlik İpi) etkisi ne kadar sürer?
Silhouette Soft™ (Gençlik İpi) tedavisinin görünebilir estetik yararları 18-24 ay boyunca devam eder. Tedaviden hemen sonra mekanik bir kaldırma etkisi olur ve hasta sonuçları hemen farkeder, etkisi uzun ömürlüdür. Ayrıca, 3. haftadan başlayarak fibroblastik ve kolajen doku oluşumu (bağ dokunun uyarılması ile aktive olması) ile birlikte daha kalıcı sonuçlar elde edilir. Kişinin yaşı ve yaşam biçimi estetik sonuçların ömrünü etkileyebilir. SilhouetteSoft™, örneğin hyalüronik asit ve botulinyum toksin gibi diğer kozmetik tedavilerle birlikte mükemmel bir tamamlayıcıdır. Silhouette Soft™ (Gençlik İpi) tedavisi sırasında ve sonrasında bu enjeksiyonlar yapılabilir.
5Silhouette Soft™ (Gençlik İpi) tedavisinden hemen sonra ne olacak?
Silhouette Soft™ (Gençlik İpi) doktorunuz tarafından yapılan 30 dakikalık bir tedavidir, Sonuçlar en baştan itibaren natüreldir. Görünüşünüzü rahatlamış ve yüzünüzü tazelenmiş hissedeceksiniz. Bu işlem gençleştirme sağlayacak aynı zamanda da yüz ifadenize canlılık getirecektir. Silhouette Soft™ (Gençlik İpi) yüz hatlarını iyileştirir ve hacim kazandırarak daha genç bir görünüm sağlar.

Fiyat ve Bilgi Talebi için Formu Doldurun

Aplus Estetik Merkezine verdiğim tüm bilgiler 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması
hakkında ki kanun ve Aplus Üyelik Hüküm, koşulları kapsamı ve sınırları çerçevesinde kullanılmasına onay veriyorum.


WhatsApp WhatsApp (Çevrimiçi)