Kaş Dizaynı

Kaş Dizaynı

KAŞLARIMA YAPILAN UYGULAMAYI HERKES ANLAR MI? Estetiğin dışarıdan belli olmayanı makbuldur. Yapılan pigmentasyon çalışması KIL VE GÖLGE TEKNİĞİ ile uygulandığından kaşlarda ve kirpik köklerinde belli olmayacaktır. Olmamalıdır. Amaç kaşlarınızı ve kirpiklerinizi gür göstermektir. Kalıcı makyajda ise hatlarınızı boya belirginleştirmektir. Siz makyaj yapmak isterseniz üzerinden istediğiniz model ve renkte makyaj yapabilirsiniz.

KAŞLARIMDAKİ YARA İZİ MEDİKAL MAKYAJ İLE KAPANIR MI? Küçükken kaşında bir yara oluşan, bir ameliyat izi veya bir kaza izi gibi sebeplerle kaş modeli bozulmuş olan kimseler için oldukça uygun bir işlemdir. Ancak ömür boyu kalıcı olmayacaktır. Yalnızca böyle bir işlemden çekinen bir kimse medikal makyajı geçici olarak yaptırabilir ve nasıl göründüğü konusunda fikir sahibi olur. Sonrasında istenirse kalıcı çözümler getirilebilir.

KEMOTERAPİ TEDAVİSİNE BAŞLAMADAN ÖNCE KAŞ VE KİRPİKLERİMİZ İÇİN NASIL BİR ÖNLEM ALMALIYIZ?Kemoterapi tedavisi başladıktan 2 hafta sonra kaş ve kirpiklerde dökülmeler başlayacaktır. Bu sürecin kötü geçirilmemesi adına, tedaviye başlamadan önce, kaş ve kirpik dibi gölgelendirme işlemi uygulanabilir. Uygulanan bu çalışma 8 ay bölgeyi kamufle edecektir. Sonrasında renk değiştirmeden ve deri zarar görmeden uygulama ciltten atılacaktır.

UYGULAMA SIRASINDA KAŞ KÖKLERİM ZARAR GÖRÜR MÜ YA DA CİLDİM ZEDELENİR Mİ? Medikal pigmentasyon derin bir işlem olmamakla beraber kullanılan malzemeler deriyi tahriş edecek yapıda değildir. Kaş ve kirpik kalınlığında özel iğneler ve tedavi süreci geçiren kimselere bile uygulanabilen mineral boyalar kullanılmaktadır. Vücudun göğüs ve göz gibi çok hassas bölgeleri için hazırlanmış olduğundan deride bir tahribat veya kanama söz konusu değildir. Kalıcı makyaj uygulamaları biraz daha derin ve farklı makineler olduğu için daha dikkat edilmesi gereken uygulamalardır.

KAŞLARIMI SÜREKLİ KALEMLE VE FARLA BOYUYORUM, KIL KÖKLERİM TIKANIR MI? Elbette kaşları,kirpikleri ve cildi sürekli olarak bir şeylerle boyamak kıl köklerinizi ve gözeneklerinizi kapatacağından hava almasını önleyecektir. Bu da kaş ve kirpiklerinizin dökülmesine, cildinizi tıkanmasına ve daha mat görünmesine yol açar.

MEDİKAL MAKYAJ BOYALARI CİLDİME ALERJİ YAPAR MI? Uygulamada mineral boyalar kullanılmaktadır ve medikal işlemler için hepsi test edilmiş cilt ile uyumlu boyalardır. Ancak her şeyde olduğu gibi bu işlemde de her zaman minimum da olsa bir risk teşkil eder. Uygulama mutlaka 10 günlük bir demo ile başladığından kişi şekli, rengi, kullanımı test ederken alerjisi olup olmadığını da test etmektedir.

MEDİKAL MAKYAJ CİLDİMDEN SİLİNİRKEN RENGİ DEĞİŞİR Mİ? Medikal ile kalıcı makyaj arasındaki en büyük fark renk değişimidir. Kalıcı makyaj boyalarında maalesef silinirken istenmeyen renkler oluşmaktadır. Ve geride kalan renkleri sildirmek ise oldukça zahmetli maliyetli ve cildi zedeleyici işlemlerdir. Ancak tam aksine medikal pigmentasyon uygulamasında kesinlikle renk değişimi yaşanmaz. Ciltten atılırken sadece silinerek yok olur. Deride ise herhangi bir iz veya skar söz konusu bile değildir.

MEDİKAL MAKYAJDA İSTEDİĞİMİZ HER RENK UYGULANABİLİR Mİ? Bu uygulamada istenilen her renk değil,cildin ana renkleri kullanılabilir. Örneğin saçlarınızı çikolata kahve boyattığınızda kaşlarınızı da boyatabilirsiniz ancak deriye uygulanan pigmentlerde çikolata kahve uygulanmaz. Sadece kahve tonu uygulanır ve cildin kendi ana rengi ile bütünleşerek doğal renge dönüşmesi beklenir. Uygulanan renk kaşa en yakın olanı ve dışarıdan belli olmayanıdır.

MEDİKAL MAKYAJ KAÇ SEANS SÜRÜYOR? Seanslar yapılacak uygulamaya, probleme, tedavi sürecine göre değişmektedir. Uzmanın kişiyi görerek tespit etmesi gerekir.

İŞLEM NE ZAMAN TEKRAR YENİLENMELİDİR? Uygulamanın tekrarı, tedavi sürecine, kişinin pigment uyumuna, cilt yapısına ve kullanımına göre değişmektedir. Örneğin, kaşlarda yapılan uygulamalarda tedaviye cevap veren bir kaşın tekrarlanmasına ihtiyaç yoktur.

MEDİKAL MAKYAJ UYGULAMASINDA ÇOK ACI DUYULUYOR MU? Uygulama öncesinde ve esnasında lokal anestezi içeren kremler uygulanmaktadır. Ve acı neredeyse yok denilecek kadar minimumdur.

MEDİKAL MAKYAJ YAPILDIKTAN SONRA NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR? Uygulama sonunda uzmanın önerdiği kremler kullanılmalıdır. İlk 48 saat su veya herhangi bir müdaheleden kaçınılmalıdır.

UYGULAMA SONRASINDA GÜNLÜK YAŞANTIMA DÖNEBİLİR MİYİM? Uygulamadan hemen sonra işinize veya günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz. Ancak bazı uygulamalar da uzmanın önerileri dikkate alınmalıdır.

KAŞLARIMA KALICI MAKYAJ YAPTIRDIM. BUNUN ÜZERİNDEN MEDİKAL MAKYAJ UYGULANIR MI? Daha önce yapılan kalıcı makyajın üzerinden, medikal makyajın uygulanabilmesi için uzmanın önceden uygulanan rengi ve şekli görmesi gerekmektedir!

WhatsApp WhatsApp (Çevrimiçi)