Karın Germe

Karın germe ameliyatları aşırı kilo alımı, hamilelik sonrası kilolar, bölgesel kilo alımı gibi problemler sonrasında fazla yağ bulunan veya karın çatlakları oluşmuş derinin çıkartılması işlemidir. Bazı durumlarda karın germe işlemi ile birlikte liposuction işlemi de uygulanabilmektedir.

Zayıflama ile birlikte bu dokularda azalma olsa da karın derisi, deri altındaki yağ ve kas dokuları istenilen düzeyde toparlanamamaktadır bu o bölgede sarkmalara neden olabilmektedir.

Karın Germe Belli Bir Bölgeye Uygulanabilir mi?

Sorunun sadece göbek altındaki bölgede olması halinde karın germe operasyonu göbek altına uygulanabilir.

Karın Germe Ameliyatı

Genellikle izin görünmemesi için bikini bölgesi içinde kasık bölgesinin üstüne ve göbek çevresine kesiler yapılarak karın kasları sıkılaştırılır. Karın üstündeki deri de gerilir. Derinin ve derialtı yağ dokusunun fazla miktarı çıkarılır.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası

Karın germe ameliyatı sonrasında birkaç gün şişlik, hafif ağrı ve gerginlik hissi yaşanabilir. Hastanın yeme miktarı karın yapısının küçülmesine bağlı olarak azalır. 20 gün kadar sık aralıklarla ve az miktarlarda yemek yemesi gerekir. Pansuman sargılarından sonra 1-1,5 ay korse kullanımı gereklidir.

İşe dönme süreci 15 gün kadardır. 4-6 hafta geçtikten sonra kaslar ile ilgili egzersizlere başlanabilir.

WhatsApp WhatsApp (Çevrimiçi)