Meme Protez

Her kadın hayatı boyunca dik ve dolgun memelere sahip olmak ister ancak birçok kadın ya genetik olarak küçük göğüslere sahiptir ya da doğum sonrası meme dokusunu emzirme sebebiyle kaybetmektedir. Meme küçüklüğünün en uygun ve sağlıklı çözümü silikon meme protezidir.

Meme büyütme operasyonu meme dokusu altına yerleştirilen meme protezleri ile meme hacminin artırılmasıdır. Bu girişim yapısal olarak küçük memeler için ya da doğumdan sonra küçülmüş ve içi boşalmış memeler için uygulanabilir. Küçüklüğü yanında eğer memelerde sarkma mevcut ise bu işlem mastopeksi (meme dikleştirme) ile kombine edilebilir. Memedeki sarkma sonucu eğer meme ucu meme altındaki kıvrımın altına inmiş ise sadece meme protezi konulması bu sarkmayı önleyemeyeceğinden sonrasında meme dikleştirici girişimlerin de yapılması gerekir.

Ameliyat ve Sonrası

Göğüs büyütme ameliyatları ortalama 1.5 saat sürer. Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Ameliyat sonrası aynı gün veya ertesi gün hasta taburcu edilebilir. İşe dönmek için birkaç gün gerekmektedir. 3 hafta süre ile ağır şeyler kaldırılmaması, yukarıya doğru uzanılmaması, kolların kaldırılmaması gerekir.

WhatsApp WhatsApp (Çevrimiçi)