Kol Germe

Kol derisindeki elastikiyet kaybının sebep olduğu sarkmalar, yaşlandıkça ve fazlaa kilo vermek gibi etkenlerden dolayı ortaya çıkabilir. Kol germe ameliyatı bu sorunun cerrahi çözümüdür. Bazen ameliyat liposcution işlemi ile kombine edilir. Bazı durumlarda ise kol germe ameliyatına gerek kalmadan liposuction çözüm getirebilir.

Sarkmalar, genellikle kol arka ve iç kısımlarında meydana gelir. Her hastanın yağ doku miktarı farklı olacağı için her hasta için ayrı bir değerlendirme yapılır ve kişinin ihtiyacına göre kol germeye ek olarak diğer vücut düzeltme ameliyatları da gerekebilir.

Kol germe ameliyatı kimlere yapılabilir?

  • Kol derisindeki gevşeklikten şikayetçi olan orta yaşlı,
  • Sabit bir kiloda kalabilen orta yaşlı,
  • Sigara kullanmayan,
  • Realistik düşünceye sahip kişiler için uygundur.

Ameliyat öncesi

Ameliyat öncesi yapılan değerlendirme ile kol iç ve arka kısımlarındaki yağ dokusu miktarı ve sarkıklığın derecesi ölçülür.

Ameliyatın öncesi ve sonrasında sigara kullanımını bırakmak önerilir.

Bu sürede güneşten de kaçınmak faydalıdır. Hastanın ilaç kullanımı ile ilgili doktoru bilgi verecektir.

Kol Germe Ameliyatı

Hastane koşullarında genel veya lokal anestezi altında gerçekleştirilen ameliyat 1-2 saatte tamamlanır ve hasta aynı gün taburcu olabilmektedir.

Kol Germe Ameliyatı Sonrası Dönem

Ameliyat sonrası 2-3 kez pansuman yapılır. 12-14. gün dikişler alınabilir. Uzun dönemde kol germe ameliyatı sonrası ameliyat bölgesinde gebeliğe veya kilo alıp vermeye bağlı deri elastikiyet kayıpları ve yaşlılıkla oluşan sarkmalar sebebiyle ameliyat sonuçları kaybolabilir.

WhatsApp WhatsApp (Çevrimiçi)